Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Tylol Plus 20 Tablet

Sinir Sistemi » Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) » NONNARKOTİK ANALJEZİKLER » Anilidler » Parasetamol Kombinasyonları

Formülü:

Bir TYLOL Tablet, 500 mg Parasetamol içerir.
Bir TYLOL PLUS Tablet, 500 mg Parasetamol ve 30 mg Kafein içerir.

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

TYLOL Tablet ve TYLOL PLUS Tablet, hafif-orta dereceli ağrı ve ateş ile seyreden hastalıkların semptomatik tedavisinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:

TYLOL Tablet ve TYLOL PLUS Tablet, parasetamol veya kafeine bilinen aşırı duyarlılık hallerinde, ağır karaciğer ve böbrek hastalığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Karaciğer, böbrek, kalp, akciğer hastalarıyla daha önce anemisi olanlarda mutlaka doktor kontrolü altında kullanılmalıdır. TYLOL Tablet ve TYLOL PLUS Tablet, ağrı tedavisinde çocuklarda 5, yetişkinlerde 10 günden fazla süreyle; çocuklarda ve yetişkinlerde tekrarlayan, 3 günden fazla süren ve 39,5 oC'den yüksek ateş tedavisinde doktora danışmadan kullanılmamalıdır.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Alerji, makulopapüler döküntüler,mide bulantısı ve ürtiker gibi.

İlaç etkileşimleri:

Parasetamol yüksek dozda ve uzun süreli kullanımda antikoagülan ilaçların etkisini artırmaktadır.

Kullanım şekli ve dozu:

TYLOL Tablet oral yolla kullanılır.
12 yaşından büyük çocuklarda ve yetişkinlerde: Önerilen TYLOL Tablet dozajı, gerekli oldukça her 4-6 saatte bir 500 mg-1 gr dır (1-2 tablet). Maksimum günlük doz 8 tablettir (4 gr).
6-12 yaş arası çocuklarda: Gerekli oldukça her 4-6 saatte bir 250-500 mg (1/2-1 tablet) uygulanır. Maksimum günlük doz 4 tablettir (2 gr).

TYLOL PLUS Tablet oral yolla kullanılır. Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde;
Çocuklarda: 12-15 yaş arasında, günde 1-3 kez bir tablet. Günlük maksimum doz 50 mg/kg'dır. Çocuklarda 4 saatten daha sık aralarla ve 24 saatte toplam 4 dozdan daha fazla verilmemelidir. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması önerilmez.
Yetişkinlerde: Günde 1-3 kez 1-2 tablettir. Günlük maksimum doz 8 tablettir (4 gr parasetamol/gün). İlaç kullanımları arasında en az 4 saatlik bir süre olmalıdır.
Böbrek Yetmezliğinde Dozaj: Ağır böbrek yetmezliklerinde (kreatinin klirensi 10 ml/dakika'dan az ise) iki doz arasındaki süre en az 8 saat olmalıdır.

Üretici Firma:

Nobel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Telefon: (212) 259 74 90
Email: info@nobel.com.tr

Tylol Plus 20 Tablet Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:25.5.2018)

Tylol Plus 20 Tablet

İlaç Fotoğrafı: Tylol Plus 20 Tablet

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Parasetamol + Kafein


Barkod Numarası: 8699540014602

İlaç Fiyatı: 2,88 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Nobel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Logosu

Nobel İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Barbaros Bulvarı N:76-78 Beşiktaş - İSTANBUL
Telefon: (212) 259 74 90
Email: info@nobel.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2019 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.