Alfabetik İlaç RehberiDetaylı İlaç AraYeni Listelenilen İlaçlarEn Çok Aranan İlaçlarPazarda Bulunamayan İlaçlar

Novosef 500 Mg Im 1 Flakon

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar » Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar » Diğer BetaLaktam Antibakteriyeller » 3. Kuşak Sefalosporinler » Seftriakson

Formülü:

Farmakolojik özellikleri:

Endikasyonları:

Duyarlı Staph. aureus, Staph. epidermidis, St. pneumoniae, St. viridans, St. bovis, A ve E grubu Stroptoc, Aeromans, Alcaligenes Br. Catarrhalis, Citrobacter, Enterobacr, E. coli, H. ducreyi, H. influenzae, Klebsiella, Moraxella, Neisse, Proteus, Providencia Pseudomonas, Salmonella, Serratia, Shigela, Vibrio, Yersinia, T. pailidum, Bacteroides, Clostridium Fusobacterium, Peptococcus ve Peptostreptococcus'ların neden olduğu; Menenjit; ürogenital enfeksiyonlar, septisemi ve pnömonide endikedir.

Kontrendikasyonları:

Pirozolon allerjisi veya entoleransı olan hastalarda hepatik porfiri, doğuştan glükoz6-fosfat-dehidrogenaz eksikliği, kan diskrazileri gibi bazı metabolizma hastalıklarında kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler:

Penisilinlere ve sefalosporinlere duyarlı hastalarda ve kesin endikasyon dışında gebelerde kullanılmaz. Renal ve hepatik yetmezliklerde plazma konsantrasyonları düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir. Aminoglikozitlerle birlikte sinerjik etki gösterir.

Yan etkiler/Advers etkiler:

Yumuşak dışkı, diyare, bulantı, kusma, ekzantem, allerjik dermatit, prurit eozinofili, kanama, trombositopeni, lökopeni, granülositopeni, baş ağrısı ve dönmesi gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri:

Siklosporin ile birlikte kullanıldığında siklosporin seviyeleri düşürebilir. Bu nedenle düzenli olarak kontrol yapılması gereklidir. İlaç ile alkol birbirinin etkisini artırabilir. İlaç geçimsizlik ihtimali nedeniyle aynı enjektörde başka ilaçlarla karıştırılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu:

Erişkinlerde tek doz halinde 1-2g yeni doğanlarda 20-50mg/kg çocuklarda 20-80mg/kg'dır. Gonore tedavisinde 250 mg'lık tek i.m. doz kullanılır. ı.m. enjeksiyon için 0.5g etken madde 2ml ve 1g etken madde 3.5ml'lik lidokain çözeltisinde çözünerek derin i.m. enjekte edilir. Lidokain çözeltisi i.v. uygulanmamalıdır. ı.v. enjeksiyonlar için 0.5g etken madde 5ml ve 1g etken madde ise 10ml çözücüde çözünerek 2-4 dakikada enjekte edilir. Enfüzyon için 2g etken madde 40ml, %0.9 S.F, %0.45 S.F+%2.5 dekstroz, %5 dekstroz; %10 dekstroz ve %5 levüloz içeren kalsiyumsuz çözeltilerde en az 15 dakika uygulanır.

Üretici Firma:

Zentiva Sağlık Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş
Telefon: (0212) 350 80 00
Email: info@zentiva.com.tr

Kullanma talimatı ve kısa ürün bilgileri

Novosef 500 Mg Im 1 Flakon Eşdeğerleri

İlaç Bilgileri (Güncelleme Tarihi:25.5.2018)

Novosef 500 Mg Im 1 Flakon

Yerli, Beşeri bir ilaçtır.
Reçete ile satılır.

Etken Maddesi: Seftriakson


Barkod Numarası: 8699502270589

İlaç Fiyatı: 9,13 TL

Google Reklamları

Firma Bilgileri

Zentiva Sağlık Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş Logosu

Zentiva Sağlık Ürünleri Sanayi ve Tic. A.Ş

Büyükdere Cad. Ali Kaya Sok. No:7 34394 Levent, İstanbul
Telefon: (0212) 350 80 00
Email: info@zentiva.com.tr

Firma profili ve diğer ürünlerin listesini görüntülemek için firma ismine tıklayın

Ana Sayfa | Hakkımızda | İlaçlar | İlaç Ara | İlaç Firmaları | Gizlilik | Bize Ulaşın

Telif Hakkı 2008-2021 © İlaç Prospektüsü. Tüm Hakları Saklıdır.
Uyarı: Sitemizde yayınladığımız ilaç bilgileri ile doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayınız!
Aksi halde doğabilecek sağlık sorunlarından ilacprospektusu.com sorumlu tutulamaz.